Δες το πρόγραμμα του Reworks Festival 2018 και φτιάξε τη δικιά σου λίστα τι θα παρακολουθήσεις φέτος! Ο Ελληνικός φεστιβαλικός θεσμός της σύγχρονης μουσικής είναι εδώ και η Θεσσαλονίκη για 14η συνεχόμενη χρονιά, βρίσκεται στο επίκεντρο με τη μουσική να δίνει το έναυσμα
Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου
FLOOR 1Red Bull Pop Up! at Ypsilon
● 17.30 – 20.30 Pale Penguin & Larry SKG (Shango, GR)
● 20.30 -21.30 Territroy (GR)
● 21.30 -23.00 Kuniyuki (Mule Musiq, JP)
REWORKS OPEN LAB Red Bull Pop Up! at Ypsilon
● 23.00 – 00.00 Sworr. (Fair Weather Friends Records, GR)
● 02.30 – 03.30 Echo Canyon (Numb Capsule, GR)
REWORKS LAB IIRed Bull Pop Up! at Ypsilon
● 00.00 – 02.30 Charlotte Bendiks (Comeme, NO)
● 03.30 – end Scot Dech & Unickue (It’s Raw, GR)
Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου
REWORKS WAREHOUSEFIX Complex
● 22.00- 23.30 Paul Anthonee (Suara, GR)
● 23.30 – 00.30 ArKI (NON, GR)
● 00.30 – 02.30 Tijana T (Dystopian / Abe Duque Recs, SB)
● 02.30 – 04.00 Recondite (Plangent, DE)
● 04.00 – 06.00 Richie Hawtin (Minus, CA)
● 06.00 – 07.00 Redshape (Present, DE)
REWORKS CU CLUBFIX Complex
● 23.00 – 00.00 TBA
● 00.00 – 02.00 Alinka (Twirl Recordings, US)
● 02.00 – 04.30 Mano Le Tough (Maeve, IE)
● 04.30 – end Maceo Plex (Ellum, US)
REWORKS AIR STAGEFIX Complex
● 00.00 – 01.30 Marsha (Playground, GR)
● 01.30 – 03.00 Kerala Dust (Laut & Luise, UK)
● 03.00 – 05.30 Viken Arman (Denature Recs, FR)
● 06.00 – 07.30 Viton (Playground, GR)
REWORKS LABFIX Complex
● 23.30 – 00.30 Volkova (Archaic Ways, GR)
● 00.30 – 01.30 Pollux Rose (Claap / Numb Capsule, GR)
● 01.30 – 03.00 Guy Andrews (Erased Tapes / Houndstooth, UK)
● 03.00 – 04.00 Bjarki (трип, IS)
● 04.00 – 06.00 Inga Mauer (HVNX, RU)
● 06.00 – 07.00 Senka (NON/Labrynth, GR)
————————————
Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου
REWORKS WAREHOUSEFIX Complex
● 21.00 – 22.30 Future Of Matter (Ellora / NON, GR)
● 22.45 – 23.45 Rival Consoles (Erased Tapes, UK)
● 00.00 – 03.00 Nina Kraviz (трип, RU)
● 03.00 – 06.00 Laurent Garnier (F Communications, FR)
REWORKS CU CLUBFIX Complex
● 00.00- 01.00 Tendts (Lower Parts, GR)
● 01.00 – 03.00 Daphni (Jiaolong, CA)
● 03.00 – 05.00 Agoria (Universal / Sapiens, FR)
● 05.00 – end KiNK (Running Back, BG)
REWORKS FACTORYFIX Complex
● 23.00 – 00.00 TBA
● 00.00 – end Body & Soul w/ François K – Joe Clausell – Danny Krivit (Body & Soul, USA)
REWORKS AIR STAGEFIX Complex
● 23.30 – 01.00 Voices Of Valley (Steyoyoke,GR)
● 01.00 – 02.00 Hill Of Vision (Just This, GR)
● 02.00 – 04.00 Kiasmos DJ (Erased Tapes, IS)
● 04.00 – 06.00 Blond:ish (Kompakt, ES) 06.00 – end Ison (NON, GR)
REWORKS LABFIX Complex
● 23.30 – 00.30 Vaso (Pollux, FYROM)
● 00.30 – 01.30 Guy Andrews (Erased Tapes / Houndstooth, UK)
● 01.30 – 03.30 Kangding Ray (Raster, DE)
● 03.30 – 06.00 François X (DEMENT3D, FR)
● 06.00 – 07.00 åsger (Ōtomo, GR)
———————————-
Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου
THE MET HOTEL
● 16.00 – 18.30 Andreas Athineos (NON, GR)
● 18.30 – 20.30 Matthew Herbert (Accidental Records, UK)
● 20.30 – 22.30 Michael Mayer (Kompakt, DE)
● 22.30 – 00.00 Secret closing Reworks set